Εθιμοτυπική συνάντηση με κλιμάκιο του Διοικητικού Συμβουλίου του Σωματείου Αστυνομικών Υπαλλήλων Συνοριακής Φύλαξης και Δίωξης Παράνομης Μετανάστευσης της Π.Ε. Φλώρινας πραγματοποίησε, την Τρίτη 22 Σεπτεμβρίου 2020, ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας κ. Ιωάννης Κιοσές.
Ο κ. Κιοσές είχε εγκάρδια συνομιλία με τον πρόεδρο του Σωματείου, κ. Χρήστο Παπαχρήστου και μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου.
Η συζήτηση επικεντρώθηκε στα θέματα της αποτελεσματικότερης φύλαξης των συνόρων των παραμεθορίων περιοχών της Περιφερειακής Ενότητας, με την πρόσληψη συνοριοφυλάκων και τη συντήρηση-ανανέωση του υλικοτεχνικού εξοπλισμού. Επίσης τονίσθηκε η ανάγκη παροχής υγειονομικού υλικού για την προστασία των εργαζομένων από την πανδημία (Covid-19).
Κοινοποιήστε:![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/mail.png)
![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/mail.png)