Παράδοση απινιδωτή στον Μεθοριακό Σταθμό Νίκης
Έναν απινιδωτή στον Μεθοριακό Σταθμό Νίκης παρέδωσε την Τρίτη 22 Αυγούστου 2023, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Φλώρινας Σωτήρης Βόσδου, στο πλαίσιο υλοποίησης του προγράμματος με τίτλο «Πρόγραμμα Απινίδωσης Δημόσιας Πρόσβασης Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας- Θωμάς Γάκης», για τη διάθεση 120 συσκευών. Τον απινιδωτή παρέλαβαν ο Αθανάσιος Μπέλτσος εκ μέρους του Τελωνειακού Σταθμού Νίκης και ο Αθανάσιος Πετίδης, Αστυνόμος Β΄ και ο Νικόλαος Θεοφανίδης, Αρχιφύλακας εκ μέρους του Αστυνομικού Τμήματος ΤΔΕ Νίκης.
Η χρήση του απινιδωτή είναι εύκολη, καθώς η συσκευή παρέχει φωνητικές οδηγίες, ενώ παράλληλα θα εκπαιδευτούν στελέχη του Μεθοριακού Σταθμού από το ΕΚΑΒ.
Κοινοποιήστε:![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/mail.png)
![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/mail.png)