Η Π.Ε. Φλώρινας, o Σύλλογος Θεσσαλών και Φίλων της Θεσσαλίας Ν. Φλώρινας και ο Φ.Σ.Φ. «Αριστοτέλης» συνδιοργανώνουν εκδήλωση με θέμα: “Η συμβολή των Θεσσαλών στον Μακεδονικό Αγώνα 1904 – 1908”, το Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 20:00 μ.μ. στην αίθουσα θεάτρου του Φ.Σ.Φ. “Ο Αριστοτέλης”, με παράλληλη έκθεση φωτογραφικού υλικού από τον Μακεδονικό Αγώνα.
Πρόγραμμα εκδήλωσης
- Χαιρετισμοί επισήμων
- Τραγούδια του Μακεδονικού Αγώνα από την παιδική χορωδία του Φ.Σ.Φ. «Αριστοτέλης» “Δημήτρης Λιώτσης” με μαέστρο την κ. Μούλη Σοφία
- Ομιλία με θέμα «Η συμβολή των Θεσσαλών στον Μακεδονικό Αγώνα 1904 – 1908» από τη φιλόλογο και υποψήφια διδάκτωρ του Πανεπιστημίου Δ. Μακεδονίας και γραμματέα του Συλλόγου Θεσσαλών και Φίλων της Θεσσαλίας Ν. Φλώρινας κ. Κουρεμένου Ειρήνη
- Προβολή οπτικοακουστικού υλικού με θέμα «Μακεδονικός Αγώνας 1904 – 1908»
- Παραδοσιακοί χοροί Μακεδονικού Αγώνα από τη χορευτική ομάδα ενηλίκων του Συλλόγου Θεσσαλών και Φίλων της Θεσσαλίας Ν. Φλώρινας
- Λήξη εκδήλωσης
Η παρουσίαση του προγράμματος της εκδήλωσης θα γίνει από τη θεολόγο και μέλος του Συλλόγου Θεσσαλών κ. Κωνσταντίνου Μαρία
Κοινοποιήστε:![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/mail.png)
![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/mail.png)