Σας ενημερώνουμε ότι ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Φλώρινας κ. Στέφανος Μπίρος με υπηρεσιακούς παράγοντες της Π.Ε. Φλώρινας και συνεργάτες θα επισκεφτούν Τοπικές Κοινότητες της Π.Ε. Φλώρινας προκειμένου να συζητηθεί η δυνατότητα δημιουργίας ομάδων παραγωγών στον τομέα της κτηνοτροφίας (αγελαδοτροφία-αιγοπροβατοτροφία).
Σκοπός των συναντήσεων είναι η ίδρυση επιδοτούμενων κτηνοτροφικών εγκαταστάσεων (κτηνοτροφικά πάρκα), που θα δώσουν την ευκαιρία σε νέους ανθρώπους να ασχοληθούν με τον τομέα της κτηνοτροφίας.
Το πρόγραμμα των επισκέψεων έχει ως εξής:
Τρίτη 01 Μαρτίου – Ώρα 20:00
Μελίτη – Κέντρο Νεότητας
Τετάρτη 02 Μαρτίου – Ώρα 20:00
Αμμοχώρι – Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων
Θα ακολουθήσουν κι άλλες επισκέψεις για τις οποίες θα ενημερωθείτε προσεχώς.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Φλώρινας
Στέφανος Μπίρος
Κοινοποιήστε:![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/mail.png)
![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/mail.png)