Μήνυμα του Αντιπεριφερειάρχη Φλώρινας Αθανάσιου Τάσκα για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2024
Αγαπητά μου παιδιά, εύχομαι από καρδιάς, καλή επιτυχία σ΄ όλες κα όλους εσάς, τις υποψήφιες και τους υποψήφιους που ξεκινάτε τις Πανελλήνιες εξετάσεις.
Αντιμετωπίστε την πρόκληση αυτή με ψυχραιμία και αποφασιστικότητα, μείνετε προσηλωμένοι στον στόχο σας και να ΄στε βέβαιοι ότι το αποτέλεσμα θα ανταμείψει τους κόπους που καταβάλατε καθ΄ όλη τη διάρκεια της σχολικής σας διαδρομής.
Αδιαμφισβήτητα, οι εισαγωγικές εξετάσεις αποτελούν σημαντικό σταθμό στη ζωή κάθε νέου ανθρώπου, δεν είναι όμως το τέλος, αλλά το ξεκίνημα του ταξιδιού σ΄ έναν καινούργιο κόσμο που ξεδιπλώνεται μπροστά σας.
Σε κάθε περίπτωση να θυμόσαστε τη ρήση «Η επιτυχία δεν είναι οριστική, η αποτυχία δεν είναι μοιραία. Αυτό που μετράει είναι το κουράγιο να συνεχίζεις».
Κοινοποιήστε:![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/mail.png)
![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/mail.png)