Την Κυριακή 29 Μαΐου 2016 μετά την Θεία Λειτουργία στον Άγιο Νικόλαο Νυμφαίου, στο πλαίσιο της πανήγυρης του Αγίου Νικολάου του καλοκαιρινού από την Μητρόπολη Καστορίας η παραδοσιακή χορωδία του Ωδείου Φλώρινας που δημιουργήθηκε σε συνεργασία με το Σύλλογο Κιουταχειωτών – Μικρασιατών Φλώρινας, θα παρουσιάσει Μικρασιάτικα τραγούδια που θα χορευτούν από το χορευτικό του Συλλόγου.
Η εκδήλωση αυτή ακολουθεί την επιτυχημένη εμφάνιση της χορωδίας στο ξενοδοχείο “Φαίδων” στο πλαίσιο της παρουσίασης βιβλίου που διοργάνωσε ο Σύλλογος Θεσσαλών Φλώρινας.
Κοινοποιήστε:![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/mail.png)
![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/mail.png)