Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 21 Νοεμβρίου στην πόλη της Φλώρινας ο καθιερωμένος εορτασμός της ημέρας των Ενόπλων Δυνάμεων/Αποστράτου – Βετεράνου με μέριμνα της Π.Ε. Φλώρινας.
Η ημέρα ξεκίνησε με δοξολογία στον Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονα χοροστατούντος του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Φλωρίνης, Πρεσπών & Εορδαίος κ.κ. Θεόκλητου ενώ μετά το πέρας της δοξολογίας εκφωνήθηκε και ο πανηγυρικός της ημέρας από τον θεολόγο και ιεροκήρυκα κ. Δημήτριο Ρίζο. Ακολούθησε επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στην πλατεία Γεωργίου Μόδη.
Για βίντεο πατήστε εδώ.
Κοινοποιήστε:![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/32x32/mail.png)
![Share on Facebook Facebook](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/pinterest.png)
![Share by email mail](https://florina.pdm.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/mail.png)